O mnie

Renata Arendt-Dziurdzikowska
Fot. Joanna Szpak

Od trzydziestu lat piszę artykuły i książki. Od kilkunastu lat zajmuję się coachingiem i budzeniem świadomości. Maluję. Uprawiam ogród. Gotuję. Troszczę się o bliskich.

Piszę o zagadnieniach związanych z psychologią, rozwojem wewnętrznym i duchowością. W ostatnich latach pasjonuje mnie temat budzącej się – w ogromnym kwantowym przyspieszeniu! – planetarnej świadomości. Jakby to było, gdybyśmy na co dzień sięgali do najwyższego potencjału? Jak by to wyglądało? Jak byśmy się wtedy czuli?

Przez lata jako dziennikarka i trenerka rozwoju osobistego związana z magazynem „Zwierciadło” przeprowadziłam kilkaset wywiadów z ludźmi kultury i sztuki, terapeutami różnych szkół psychologicznych i mistrzami duchowymi.

Jestem autorką książek: „21 portretów, czyli jak żyć tu i teraz”, „Tajemnice kobiet”, „Możesz odejść, bo cię kocham. O śmierci, pożegnaniach i nowym życiu.” (Właśnie ukazało się nowe, poszerzone wydanie tej książki). Z Wojciechem Eichelbergerem napisaliśmy „Zatrzymaj się”, „Siedem boskich pomyłek”, „Mężczyzna też człowiek”, „Co z tym światem?”. Z Benedyktem Peczko „Zrozumieć mężczyznę” i „Męski świat”.

Skończyłam studia filologiczne na Uniwersytecie Warszawskim, a także trzyletnie Studium Multi-Level Coaching w Polskim Instytucie NLP (akredytacja Europejskiego Stowarzyszenia NLPt). Jako certyfikowana coach prowadzę coaching indywidualny i grupowy. W swojej trenerskiej pracy wykorzystuję także metodę „synchronizacji kwantowej,” opartą na odkryciach fizyków kwantowych, popularnie nazywaną dwupunktem. Przez ostatnie dwadzieścia lat uczestniczyłam w dziesiątkach szkoleń, potwierdzonych certyfikatami. Uczyłam się u wybitnych trenerów, m.in. Roberta Diltsa, Stephena Gilligana, Franka Farelly’ego, Berta Hellingera, prof. Mai Storch, Jona Kabat-Zinna, Franka Kinslowa, Johna Flaherty’ego i innych.

Prowadzę warsztaty, seminaria i wykłady, a także Kręgi Kobiet i Kobiece Grupy Nowej Świadomości, służące wzmacnianiu kobiecej siły. Z Benedyktem Peczko w ramach Akademii „Zwierciadła” inicjowaliśmy warsztaty dla par w cyklu „Pełną parą”. W wielu miastach w Polsce organizowałam i prowadziłam Kluby „Zwierciadła”. W swojej pracy inspiruję się archetypowymi opowieściami, mitami i legendami różnych tradycji.

 Współpracuję z wieloma organizacjami i ośrodkami warsztatowymi, miedzy innymi z Dojrzewalnią Róż i Good Life Academy. Bywam gościem w programach radiowych i telewizyjnych.

Mieszkam w otulinie Puszczy Kampinoskiej z mężem, z przyjaciółmi i ze zwierzętami. Kocham długie wędrówki po Puszczy.