Alchemia snu

Carl Gustav Jung jest mistrzem polskiego terapeuty Macieja Żbika, który badając sny stworzył jedną ze swoich niezwykłych, autorskich metod terapeutycznych „Terapię wglądu”.

Razem z moją przyjaciółką Magdą Chmielewską napisałyśmy o Macieju i jego metodach książkę. „Alchemia snu” właśnie ukazała się w Wydawnictwie Sensus.  

Wiemy organicznie, o czym pisałyśmy, ponieważ przeszłyśmy roczny proces zgłębiania naszych własnych procesów psychicznych pod okiem Macieja. Wybrałyśmy się w tę niezwykłą podróż z ciekawością i nadzieją na poznanie i zharmonizowanie wewnętrznych energii w ważnych momentach naszego życia. Nie zawiodłyśmy się.

Pisałyśmy „Alchemię snu” pod wpływem fascynacji dynamiką wewnętrznych procesów, pracą terapeutyczną Macieja i odkryciami psychologii głębi jego mistrza Carla Gustava Junga. Także fascynacji snami i archetypami, dojrzewaniem kobiecości i męskości – dwóch pierwotnych energii, które konstytuują ludzką naturę w każdym z nas.

Opisujemy tu esencję stworzonych przez Macieja metod, nad wyraz wnikliwych i skutecznych. A także jego osobisty proces leczenia własnych napięć i traum. Autorskie metody udoskonalał latami, sprawdzając efekty na sobie. Ponad 20 lat doświadczeń medytacyjnych i dogłębna znajomość odkryć Junga zaowocowały spójną wizją alchemicznej przemiany.

W książce rozmawiamy z ludźmi, którzy opowiadają  o tym, co wydarzyło się w ich życiu w trakcie i po terapii, ponieważ – jak mawia Maciej za Jungiem – „tylko proces psychiczny realizuje się w życiu zewnętrznym.” Efekty są zdumiewające. My także wróciłyśmy z tej podróży wzmocnione, bardziej świadome tego, co dzieje się w naszej psyche, jakim wewnętrznym napięciom i konfliktom podlegamy i jak sobie z nimi radzić.

Książkę można zamówić na stronie wydawnictwa Sensus.